PANALBANIAN

Lajmet shqip nga Finlanda

Dy finlandeze rrëmbejnë medaljet në Kampionatit Botëror të Bikini Fitness

, , ,

Pernilla Böckerman fitoi medaljen e artë të Kampionatit Botëror të Bikini Fitness në kategorinë e të rinjve (21-23 vjeç) mbi 166 centimetra. Në garë morën pjesë 16 atletë.

Finlanda rrëmbeu një fitore të dyfishtë, ndërsa Ronja Mannerheimo rrëmbeu medaljen e argjendtë.

Përveç kësaj, Sonja Ollila rrëmbeu medaljen e bronzit të Kampionatit Botëror në serinë 16–20 vjeç (+166 cm).

Oona Kaartinen (16–20 vjeç, -166 cm) dhe Taru Partanen (21–23 vjeç, -166 cm) arritën gjithashtu në finalet e fitnesit për junior bikini.

Në serinë e hapur me bikini Fitness për fillestarë, Niina Laamanen u rendit e gjashta.

About Post Author


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *