PANALBANIAN

Lajmet shqip nga Finlanda

Koronavirusi: 8400 të infektuar dhe 28 të vdekur

,

Që nga dita e djeshme, 8368 infeksione të reja me koronavirus janë diagnostikuar në Finlandë, thotë Instituti Kombëtar për Shëndetin dhe Mirëqenien THL.

Më shumë se 3,300 infeksione u diagnostikuan në rrethet spitalore të Helsinkit dhe Uusimaa. Më shumë se 700 infeksione u zbuluan në Pirkanmaa dhe Finlandën Jugperëndimore.

Numri i pranimeve në spital raportohet të hënën, të mërkurën dhe të premten.

Sipas THL, janë regjistruar 28 vdekje të reja nga koronavirusi.

About Post Author


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *