PANALBANIAN

Lajmet shqip nga Finlanda

Koronavirusi. Finlanda raporton raste të reja dhe viktima

, ,

1,150 infeksione të reja koronavirusi janë raportuar sot në Finlandë, njoftoi Instituti Kombëtar për Shëndetin dhe Mirëqenien, THL.

Është rritur me 12 të hënën numri i pacientëve me koronavirus në spital. Tani janë gjithsej 238 pacientë të infektuar me koronavirus në spital, 32 prej të cilëve janë në terapi intensive. Në terapi intensive janë tre pacientë koronare më shumë se të hënën.

7806 infeksione janë raportuar në dy javët e fundit, që është 145 infeksione më pak se në dy javët e mëparshme.

Prej ditës së djeshme janë raportuar tre vdekje të reja nga koronavirusi.

About Post Author


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *