PANALBANIAN

Lajmet shqip nga Finlanda

Parashikohet të kemi 25 cm borë. Reshjet fillojnë të dielën

,

Reshje bore të dendura pritet të përfshijnë Finlandën edhe këtë fundjavë. Instituti Meterologjik i Finlandës njoftoi se të dielën dhe ditët e para të javës së ardhshme pritet të kemi të njëjtën sasi bore që patëm dy fundjavat e shkuara.

Meteorologjistja e Foreca-s, Jenna Salminen tha se po të mbledhim sasinë e reshjeve të deborës që pritet të bjerë të dielën, të hënën dhe të martën, atëherë në rajonet Jugore dhe Qëndrore të Finlandës do të jetë akumuluar 10 deri 25 cm dëbore, ndërsa në Veri deri në 15 cm.

 

About Post Author


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *