PANALBANIAN

Lajmet shqip nga Finlanda

SHBA mbështet misionin e Lajçak për dialogun

, , ,

Zëvendës ndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Mathew Palmer, ka deklaruar sot se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin plotësisht procesin e dialogut Kosovë-Serbi të udhëhequr nga Bashkimin Evropian.

Palmer po ashtu ka deklaruar se e mbështet edhe punën e përfaqësuesit special të BE-së, Miroslav Lajçak.

“Ne mbështesim plotësisht procesin e dialogut të udhëhequr nga BE dhe punën e Miroslav Lajçak si përfaqësues special i BE-së. Nëse mund të ketë pajtim dhe normalizim midis Serbisë dhe Kosovës, unë do të thosha se është mirë për të gjithë në rajon”, ka thënë Palmer.

About Post Author


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *