PANALBANIAN

Lajmet shqip nga Finlanda

Kosova feston pavarësinë. Osmani apelon për unifikim

, ,

Kosova festoi sot përvjetorin e 13-të të pavarësisë. Në mbarë vendin u organizuar aktivitete festive dhe ceremoni në nderim te dëshmorëve të luftës. Presidentja në detyrë Vjosa Osmani dhe kryetari i partise fituese te zgjedhjeve Albin Kurti bënë homazhe në memorialin e Prekazit dhe në Velani , në nderim të heroit Adem Jashari dhe Presidentit Ibrahim Rugova. Po kështu në mbre¨mje Osmani ka organizuar një pritje protokollare me të ftuar specialë. Në fjalën e saj ka deklaruar se qëllimet madhore kombëtare nuk realizohen pa një unifikim. Ajo ka vlerësuar transformimet në Kosovë, duke u ndalur tek fuqizimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe roli i spikatur që gratë po luajnë në zhvillimin e shoqërise dhe në krijimin e një imazhi pozitiv për vendin

About Post Author


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *