PANALBANIAN

Lajmet shqip nga Finlanda

Shqipëri, ulet numri i të infektuarëve

,

Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit janë shënuar 777 raste të reja dhe 21 qytetarë të moshave 22-87 vjeç kanë humbur jetën. Gjithsej janë kryer 3308 testime dhe numri i të infektuarëve është pak më shumë se 200.

Gjatë ditës së sotme janë kryer 1110 vaksinime antiCovid dhe që nga fillimi i vaksinimit janë kryer 19,357 vaksinime. Në 24 orët e fundit janë shëruar 742 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 74,352 që nga fillimi i epidemisë.  Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 639 pacientë, 35 në terapi intensive, nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar.

About Post Author


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *