PANALBANIAN

Lajmet shqip nga Finlanda

Të përfshirë në krime?! KQZ do të verifikojë 12 kandidatë për deputetë

, ,

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zbardhur listën e kandidatëve për deputetë, që do të dërgohen për verifikim të thelluar.

Në listën e zbardhur nga KQZ shihet se kandidatët janë të 5 subjekteve, mes tyre dhe PS, PD dhe LSI. 12 kandidatët do t’i nënshtrohen një verifikimi të thelluar për të parë nëse kanë pasur apo kanë probleme me ligjin.

Partia Demokratike:

– Agron Kapllanaj

– Gentjan Muca

– Rezart Tusha

– Zef Hila

Partia Socialiste:

– Artan Bitri

– Halim Dauti

– Leonard Beqiri

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim:

– Arbër Arifaj

Partia Socialdemokrate:

– Kleo Murataj

– Tom Doshi

Koalicioni ABEOK:

– Altin Gjeloshaj

– Elsa Voka

 

About Post Author


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *