PANALBANIAN

Lajmet shqip nga Finlanda

Dita e 13-të e luftës. Rusia kërcënon furnizimet me gaz të Europës. 400 civilë të vrarë dhe 1.7 milionë refugjatë

, , ,

9:00

Më shumë se 1.7 milionë njerëz janë larguar tashmë nga Ukraina, thotë OKB. Më shumë se një milion prej tyre kanë shkuar në Poloni.

8:24

Përparimi rus është ngadalësuar ‘dukshëm’, pretendon Ukraina

8:24

Fëmijë të vrarë në Sumy, thotë guvernatori rajonal

5:30

Rusia ofron sërish “korridore humanitare” – raportet

5:00

Presidenti i Ukrainës do t’i drejtohet parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar me lidhje video

4:54

Rusia kërcënon furnizimet me gaz të Evropës

4:45
Rusia premton një armëpushim në orën nëntë

4:33

Ukraina është shumë më afër anëtarësimit në BE, thotë Kuleba

4:24

“Evropa mund të largohet nga gazi rus”, thotë shefi i Komisionit Europian për klimën

2:38

Gjeneralët rusë u vranë në luftime, pohojnë raportet

1:31
Putin: Asnjë rekrut apo rezervist në Ukrainë

1:30

“Është e qartë se zoti Putin ka një plan për të brutalizuar Ukrainën” – i dërguari i SHBA në OKB

1:00
Kriza humanitare thellohet; Ukraina akuzon Moskën për taktika lufte “mesjetar”

0:53
Pentagon: Putin po përpiqet të rekrutojë ushtarë nga Siria

7.3. 20:38
Ukrainë: Rusia qëlloi për vdekje kryebashkiakun e Hostomel

7.3. 17:04
OKB: Më shumë se 400 civilë të vrarë në luftën e Ukrainës

7.3. 13:58
Lavrov dhe Kuleba do të takohen në Turqi të enjten

7.3. 10:45
Borrell: BE-ja duhet të përgatitet për deri në pesë milionë refugjatë

About Post Author


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *