PANALBANIAN

Lajmet shqip nga Finlanda

Kosovë: 6 të vdekur dhe 592 raste të reja

, ,

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) informoi sot se 6 të vdekur dhe 592 raste të reja me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit në mbarë Kosovën.

Gjithashtu janë raportuar 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 2 raste (85, 81 vjeç), Istog 1 rast (80 vjeç), Prizren 1 rast (78 vjeç), Podujevë 1 rast (46 vjeç), Rahovec 1 rast (75 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 72.500 raste nga 325.707 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.640 raste të vdekjes. Ndërkohë janë 291 të shëruar.

About Post Author


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *