PANALBANIAN

Lajmet shqip nga Finlanda

Momentet kryesore të luftës. Ukraina refuzon bisedimet me Rusinë. Kiev është i rrethuar


9:45

Zelenskyi: Rusia po bombardon qytete dhe po vret masivisht civilë.

9:42
Presidenti Zelenskyi refuzon të negociojë në Bjellorusi

9:16
Kremlin: Delegacioni rus mbërrin në Bjellorusi për bisedime

9:15

Trupat ukrainase kanë rrëzuar një raketë të lëshuar nga një bombardues strategjik rus Tu-22 nga Bjellorusia.

8:18
Trupat ruse përparuan në Kharkov

4:57
Rusët hodhën në erë një tubacion gazi në Kharkov

1:58
Ursula von der Leyen foli për veprimet e BE-së ndaj Rusisë

0:31
Ministri Harakka: Finlanda po përgatitet të mbyllë hapësirën ajrore nga trafiku ajror rus

0:09
Ursula von der Leyen propozon: Disa banka ruse të përjashtohen nga Swift

26.2. 22:13
Informacioni i Yle: Finlanda po jep një licencë eksporti për topat estonezë në Ukrainë

26.2. 19:57
Biden: Komentet e Finlandës dhe Suedisë për anëtarësimin e mundshëm në NATO tregojnë gjykimin e gabuar të Putinit

26.2. 18:36
Ushtria ruse urdhërohet të zgjerojë sulmin në Ukrainë “nga të gjitha drejtimet”

26.2. 14:35
Vlerësimi i policisë: Ka të paktën 10,000 pjesëmarrës në protestat në mbështetje të Ukrainës në Helsinki

26.2. 13:07
Britania: Shumica e trupave ruse rreth 30 kilometra nga qendra e Kievit

26.2. 11:42
Zëvendësministri i Brendshëm polak Szefernaker: rreth 100,000 ukrainas tashmë kanë ikur në Poloni

About Post Author


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *